Hırvatistan Hırvatistan

HIRVATİSTAN

Balkanturu ile Hırvatistan ın eşsiz doğal güzellikleriyle, gün batımında, adaların kıyılarında romantik bir yemek, veya balıkçı kasabalarını ziyaret gibi hayallerinizin her biri gerçekleşecek.

Hırvatistan, içerdiği tipik, muhteşem mimarisiyle görülmeye değer ve etkileyici bir tarihe sahiptir.

Hırvatistan tatili, uygun bütçeli bir yurt dışı tatiline olanak vermesi, tarihi ve doğal güzellikleriyle birleşince ülkeyi tatil için cazip bir alternatif haline getiriyor.

Şehir yaşamından uzak, sınırlı ulaşıma sahip, gözlerden uzak bir yer arıyorsanız, o zaman Hırvatistan da Balkanturu mutlaka yapmalısınız. Tarihi atmosferinin içinde denizin tadını çıkarmak için biçilmiş kaftan, Hırvatistan, birçok adanın Adriyatik Denizi ne dağıldığı kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında. Bu adaların güzelliğine şahit olmak için ise denize açılacak, Adriyatik kıyısında deniz ve tarihle bütünleşmiş, görülmesi gereken şehirleriyle Hırvatistan’da Balkanturu na bayılacaksınız.

Hırvatistan başkenti Zagreb, şehrinin merkezindeki Josepa Jelacica Meydanından tüm görülecek yerlere yürüyerekle gidebilirsiniz. Bu meydan tam bir buluşma noktası. Meydanın yanındaki merdivenlerden çıkarsanız çiçekçilerle başlayan geniş bir pazar yerine Dolac Pazarına, ulaşırsınız. Burada her şey var. Hediyelik olarak Maraskina likörü (bir cins kiraz) ya da Hırvatistan ın adını aldığı kravat alabilirsiniz.

Hırvatistan ın bir diğer şehri, Dubrovnik, görenleri hayrete düşüren bir güzelliğe sahiptir. Adriyatik in İncisi olarak da adlandırılan Dubrovnik, 1979 yılından beri UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alıyor. Eski taşlardan inşa edilmiş evleri ile Dalmaçya kıyılarının incisidir. 1991 de bombalandıktan sonra yeniden doğan şehir, eski ihtişamına uygun olarak inşa edilmiştir. 

Dubrovnik, parke taşlarıyla döşeli sokakları, kafeleri, barları ve restoranlarıyla muhteşem bir deniz manzarası gözler önüne serer. Eski şehri gezmenin en iyi yolu tarihi binaların süslediği dar sokaklarda yürümek. Harika manzaralar sunan kalelerden şehri seyretmek.

Dubrovnik, Korcula, Peljesac ve Mijet i kapsayan Elafiti Adaları ile Güney Adriyatik i gezebilmek için çok iyi bir başlangıç noktası. Tekne turu yapılabilir. 

Korcula adası Hırvatistan kültürünün her adımda hissedilebileceği bir yer. Kıvrılan dar sokakları, kiremit rengi evleri ve minik kiliseleri ile Hırvatistan tarihinin canlı bir tanığıdır.

Parti Kasabası Hvar, bozulmamış bir tabiata sahip. Gün boyunca deniz mahsüllerinden yapılan risottonun tadına bakabilir, taze istiridye veya kızartılmış karidesle muhteşem bir ziyafet çekebilirsiniz. Gece geldiğinde ise en beğenilen parçalarla en sevilen DJ lerin performansları eşliğinde eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Tarihi bir balıkçı kasabası olan Petrcane, müzik festivalleri denildiğinde akla gelen yerlerin ilk sıralardadır.Balkanturu ile muhteşem koylarında ve sahillerinde, düzenlenen birbirinden eğlenceli festivallerde, kendinizi başka bir dünyada hissedecek festival çılgınlığı yaşayacaksınız.

Adriyatik kıyıları harika sahillere sahip. Hırvatistan ın en ilgi çekici yerlerin başında gelen, plajları, Lapad veBanje de, Adriyatik in eşsiz manzarasına karşı huzurlu saatler geçirebilirsiniz. Lapad plajlarında Manzaranın ve denizin tadını çıkardıktan sonra günü keyifli bir şekilde tamamlamak için Lapad plajlarının biraz ilerisindeki balık restoranlarını tercih edebilirsiniz.

 

 

HOTEL PARK EXCLUSIVE

Rezervasyon

© 2015 chepelareturu.com! Terms of Use and Privacy Policy.