Balkanlarda ziyaret edilecek yerler Balkanlarda mutlaka buraları ziyaret edin

gezilmesi gereken yerler

Balkan turlarında, Balkanların mutlaka gezilmesi gereken yerleri var. Balkan turuna çıkacakların gitmesi gereken, ziyaret edilecek yerleri balkanturu.org okuyucuları için sıraladık.

İşte Balkan Turunda mutlaka gezilmesi gereken yerler:

ATİNA-YUNANİSTAN

Balkan Turuna çıkacakların tabiki gezecekleri yerlerin başında Atina ve Pantenon geliyor.  Burayı gezmeden Balkan Turu'na çıktığınızı kimseyi inandıramayacağınızı şimdiden garanti ediriz.

OHRİD- MAKEDONYA

Ohrid Gölü ve çevresi  için Makedonyalılar, "Tanrı cenneti yaratırken yeryüzüne bir damla düşürür ve o da Ohrid’dedir" diyorlar. Bu sözün doğruluğunu araştırmak için Balkan Turu yapacakların Ohrid'i görmenin fayfası var. 

PULA- HIRVATİSTAN

Roma döneminden kalma mimarisi ılıman iklimi ve dalgasız deniziyle Pula Hırvatistan'ın Balkan Turları için en cezbedici şehirlerden birisi. Balkan Turu'na çıkacaklara bu buram buram tarih kokan şehri mutlaka görmelerini öneriyoruz. 

METEORA-YUNANİSTAN

Yunanistan'daki göğe asılı manastırlar sadece Balkanların dünyanın başlıca görülmesi gereken yerlerinden. Türklerin korkusundan ve tanrıya yakın olma kaygısından keşişler tarafından yapılan 24 adet manastırın bulunduğu Meteora'da üstelik hala ziyarete açık manastırlar da var. 

VARNA-BULGARİSTAN

Bulgaristan'ın Karaneniz'e kıyısı olan Varna şehri en turistlik yeridir. Bir dönem "Stalin" diye de adlandırılan Varna şehrindeki Assumption of the Virgin katedrali Papa tarafından da kutsanmış en ihtişamlı eserlerden biridir. 

Rezervasyon

© 2015 chepelareturu.com! Terms of Use and Privacy Policy.