Bulgaristan Keyfi Ana Sayfa Yaz Turları Kültür Turları Casino Turları Sağlık Turları Kayak Turları Hotel Ulaşım İletişim
Balkan Turları BulgaristanHırvatistanKaradağKosovaMakedonyaYunanistan

Balkan Turları > Büyük Balkan Turu

Sizi Arayalım!
MAKEDONYA – ARNAVUTLUK – KARADAĞ – HIRVATİSTAN – BOSNA HERSEK - SIRBİSTAN
Tur Başlangıç Tarihi: 16 Nisan 2012
Tur Bitiş Tarihi: 23 Nisan 2012
Ulaşım Tipi: Uçak ile yolculuk
Pansiyon Tipi: Oda Kahvaltı Pansiyon
Yer: Balkanlar

1.GÜN: 16 NİSAN 2012 İZMİR – ÜSKÜP - OHRID Sabah saat 9.00 da Sabiha Gökçen Havalimanında buluşuyoruz. Daha sonra chek in pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Pegasus hava yolları ile İzmir aktarmalı olarak 9.55 te Üsküp’e (Skopye) uçuyoruz. Saat 14.30 da Üsküp’e varıyor, pasaport bagaj işlemlerimizden sonra da havaalanında bizi bekleyen otobüsümüze geçiyoruz. Otobüslü şehir turunun ardından akşam üstü Ohrid’e doğru yola çıkıyoruz. Akşam geç saatlerde Ohridteyiz. Akşam yemeği ve konaklama Ohrid’eki otelimizde.

2.GÜN: 17 NİSAN 2012 OHRID – BITOLA ( MANASTIR ) Sabah kahvaltısının ardından , Ohrid kentinin tarihi dokusunu görmek üzere yola çıkıyoruz. Ohrid’te yürüyerek Tekke Camisini ,Ayasofya’yı Safranbolu evlerini görüyor , isteyenlerle Liknidos antik kenti tiyatrosunu , kale’yi ve Elveda Rumeli dizisinde ki Hükümet Konağı binasını görüyoruz. Serbest zamanda alışveriş yapıp (meşhur Ohri sedefinden) yine , öğle yemeğinde gölün meşhur pastrımka – (paik) balığının tadına baktıktan sonra da Manastır’a (Bitola) gitmek üzere yola çıkıyoruz. Manastır’da Atatürk’ün liseyi okuduğu Manastır Askeri İdadisni , Şirok sokağı , Saat kulesini Drahor nehrini , İshakiye ve Yeni camileri yürüyerek geziyoruz. Akşama doğru Ohrid’e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ohrid^’teki otelimizde.

3.GÜN: 18 NİSAN 2012 TİRAN – ISKODRA – MONTENOGRA - BUDVA Sabah kahvaltısından sonra , erkenden yola çıkıyoruz. Öncelikle Kafesan sınır kapısından geçerek Arnavutluk’a giriş yapıyoruz. Draç(Durres) yolu ile Tiran’a geliyoruz. Tiran’da ki otobüslü şehir turundan sonra Ethem Bey camisini , Saat kulesini , İskender Bey meydanını görüp fotoğraflıyor ve yolumuza devam ediyoruz. Yolda ki molalarımızın ardından da İşkodra (Şkoder) Rozafa kalesini görüyoruz. (aşağıdan) Kısa süre sonrada sınıra geliyoruz. Buradaki pasaport işlemlerimizin ardından Karadağa(Montenegro) giriş yapıyoruz. Karadağ sahillerinden yani Adriyatik kıyılarından geçerek Karadağın turizm merkezi olan Budva kentine geliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Budva’da ki otelimizde. İsteyenlerle akşam yemekten sonra , Orta çağ kenti olan Budva’yı görebiliriz. Geçmiş olsun en zor günümüzü bitirdik 

4.GÜN: 19 NİSAN 2012 KOTOR – DUBROVNIK Sabah kahvaltısının ardından kısa bir yolculukla (45 dk) KOTOR (Unesko) orta çağ kentine geliyoruz. Kotor’u gezdikten sonra da Dubrovnik’e doğru yola çıkıyoruz. Kotor’da Doç meydanı , Un meydanı ,Sv Triump (Lapsekili) meydanı , Karampana , Deniz kapısı , Sv Nikola ve Barbaros Hayrettin Paşa ile işkilendirilen Ozana (Kotorun ünlü azizesi) kilisesi göreceklerimiz arasında. Kotor bokasını geçip doyumsuz manzarayı içimize çektikten (iç içe geçmiş körfez ve koylar) sonra Novi Hersek yolu ile sınıra geliyoruz. Pasaport işlemlerimizden sonra da Hırvatistan’a geçiş yapıyoruz. Kısa bir süre sonra da Dubrovnike varıyoruz. Dubrovnik’te Onorfia çeşmelerini ,Stradun ve Priyeko caddelerini , Gundiliç meydanını Sponza ve Doç sarayları ile Sv İngnatus kilisesini Dubrovnik merdivenlerini görüyoruz. Ayrıca Sivaslı Boğaz azizi Sv Vlahın(Blace) kilisesi (Dubrovnikin koruyucu azizi) de göreceklerimiz arasında. Akşam yemeği ve konaklam Dubrovnik yakınlarında ki otelimizde.

5.GÜN: 20 NİSAN 2012 SARAY BOSNA – MOSTAR Sabah kahvaltısının ardından yine yollara dökülüyoruz. Adriyatik yolu boyunca mavi-yeşil manzara eşliğindeki koylardan sonra Sv. Nevma’da (Saray Bosna) mola veriyoruz. Ardından Metkoviç sınır kapısına varıyoruz ve tekrar Bosna Hersek sınırlarına giriyoruz. Kısa bir süre sonra da Mostar’a geliyoruz. Mostar’da eğri köprüyü , yeni Mostar köprüsünü , Kuyumculuk çarşısını , tabakhaneyi , Koski Mehmet Paşa camisini görüyoruz. Sonra da 2.5 saatlik bir yolculuğun ardından Sarayevo’ya (Saray Bosna) varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Saray Bosna’da ki otelimizde.

6.GÜN: 21 NİSAN 2012 SARAYBOSNA - BELGRAD Sabah kahvaltısının ardından Başçarşıya gidiyoruz. Önce Sebili , eski belediye (yanan kütüphane) binasını , köprüleri , Kanlı pazarı , Hüsrev Bey külliyesini (saat kulesi , camii , medrese , hamam , bedesten) Katolik katedrali görüyoruz. Öğlen meşhur Boşnak böğreğimizi yedikten sonra , yola çıkıyoruz. Önce Zvornik yolu ile sınıra geliyor pasaport işlemlerimizden sonra , yola devam ediyor ve akşam geç saatlerde Belgratta oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Belgrattaki otelimizde.

7.GÜN: 22 NİSAN 2012 BELGRAD - ÜSKÜP Sabah kahvaltısından sonra Belgrat şehir turumuzu yapıyor ve yürüyerek tarihi dokuyu geziyoruz. Kale içini surları , anıtları , Damat Ali paşa türbesini , Sokullu çeşmesini (1521-1878) diğer Osmanlı izlerini takip edip Tuna ve Savanın birleştiği noktada ki beyaz Beyler kentine veda ediyoruz. Öğle yemeği için yolda mola veriyoruz. Priştine yolu ile akşam geç saatlerde Üsküp’e varıyoruz. Konaklama Üsküp’te ki otelimizde.

8.GÜN: 23 NİSAN 2012 ÜSKÜP - İSTANBUL Sabah otelimizden ayrılıyoruz. Eski çarşıyı , Taş köprüyü , Davut Paşa ve Çifte Hamamını , Kapan Hanı , İsa Bey Camisi ile Sultan Murat Camisini görüyoruz. Öğleden sonra saat 13:30‘da havaalanına gitmek üzere yola çıkıyoruz. Havaalanında ki chek in ve pasaport işlemlerimizin ardından  Pegasus hava yolu ile 15.10 da İstanbul’a  uçuyoruz. 20.55 de Sabiha Gökçen Havaalanı’na varışımızın ardından ,dış hatlar geliş salonunda bagajımızı alıyor ve bir başka Bulgaristan Keyfi Turizm seyahatinde tekrar görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Otel Seçeneği İki Kişi Üç Kişi Dört Kişi Altı Kişi 2 -12 Yaş Kontenjan
Belirtilmemiş. Belirtilmemiş. 999 € Belirtilmemiş. Belirtilmemiş.
Vize Seçeneği

 

- Vizesi olmayanlara Yunanistan vizesi alınacaktır.
- Yeşil pasaport sahiplerine vize uygulaması kaldırılmıştır.
- Schengen vizesi sahipleri doğrudan geçiş hakkına sahiptir.
Schengen vizesi:115€+15€ seyahat ve sağlık sigortası

- Vizesi olmayanlara Yunanistan vizesi alınacaktır.
- Yeşil pasaport sahiplerine vize uygulaması kaldırılmıştır.
- Schengen vizesi sahipleri doğrudan geçiş hakkına sahiptir.

Schengen vizesi:115€+15€ seyahat ve sağlık sigortası

YUNANİSTAN VİZESİ

 

Tarih Saat Kalkış Yeri
16 Nisan 2012 09:55:00 İstanbul - Sabiha Gökçen Havaalanı

 

» 4* Otellerde akşam yemeği dahil konaklama
» Otobüslerle Ulaşımlar ve Şehir Turları
» Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
» Zorunlu Seyahat Sigortası Hizmet Paketi

» 4* Otellerde akşam yemeği dahil konaklama  
» Otobüslerle Ulaşımlar ve Şehir Turları
» Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
» Zorunlu Seyahat Sigortası Hizmet Paketi

 

 

» Öğle  Yemekleri
» Yurt Dışı Çıkış Fonu            :15.-YTL
» Otellerde ve Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
» Müze ve Ören Yeri Girişleri
» Ohri’deki Tekne Gezintisi

- Ekstra turlar

- 15 TL çıkış fonu

- Yunanistan vizesi harcamaları

- Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri

Google Harita Konum

Seçmiş olduğunuz tur ile ilgili detaylı bilgiyi en kısa zamanda almak için lütfen formu eksiksiz doldurun. Uzmanlarımız, en kısa sürede size geri dönüş yapacaktır.

Ad Soyad :
Telefon :
Email :
Konu :

Düzenlediğimiz turlardan videolar...

Copyright © 2011 BulgaristanKeyfi.com Tüm hakları mafhuzdur.